• Lakier PU FEST 2K 1,2kg

Wykończenie
140.00
szt. Do przechowalni

PU FEST 2K to wodny, dwukomponentowy lakier poliuretanowy do zabezpieczanie powierzchni, Jest lakierem penetrującym, łatwym w aplikacji, nie pozostawia pasów. Jest to produkt 4-tej, najnowszej generacji o bardzo wysokiej odporności na ścieranie i zabrudzenia. Po nałożeniu tworzy gładką, przeźroczystą powierzchnię o bardzo wysokiej wytrzymałości. 

Doskonale nadaje się do zabezpieczenia posadzek i ścian z mikrocementu, posadzek żywicznych oraz mineralnych. Nie żółknie, UV odporny. Doskonale sprawdza się w domu oraz w miejscach szczególnie narażonym na ruch pieszych. 

Najnowsza generacja charakteryzuje się niską emisją LZO oraz całkowitym bezpieczeństwem dla środowiska. Zużycie ok 0,1 - 0,15kg/m2

Stopień połysku do wyboru: satynowy, matowy. Produkt antyalergiczny. Tylko do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.

Przeczytaj także:

Karta techniczna PU FEST 2K


Po nałożeniu mikrocementu zgodnie z zaleceniami producenta, należy przygotować powierzchnię do lakierowania. Musi być  ona utwardzona, nośna, sucha, czysta i wolna od kurzu, wosków i olejów. Pojemnik z lakierem poliuretanowym PU Fest 2K dobrze wstrząsnąć. Dodać utwardzacz zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu. Należy wymieszać składnik A ze składnikiem B w proporcji  5:1 (5 części wagowe składnika A; 1 część wagowa składnika B). Następnie dodać 10% wody w stosunku do łącznej wagi składników A i B (np. 5kg składnika A +1kg składnika B + 0,6kg wody) i dokładnie wymieszać. Zostawić otwarty pojemnik na ok. 10 min., następnie ponownie wymieszać.

Ważne jest by do nakładania lakieru użyć wałka wysokiej jakości (welurowego lub z mikrofibry) o długości włosia 8mm. W zależności od potrzeb można zastosować jedną lub dwie warstwy lakieru. Druga warstwa lakieru PU FEST 2k może być aplikowana po 4 godzinach bez konieczności szlifowania lub po 24h po przeszlifowaniem powierzchni papierem ściernym o gradacji 220.

Nie zalecamy stosować lakieru PU FEST 2k podczas upałów i mrozów, gdy warunki pogodowe nie są sprzyjające. Optymalna temperatura aplikacji lakieru  mieści się w przedziale +15°C ÷ +25°C. Oprócz tego należy pamiętać, by zapewnić odpowiednią temperaturę podczas magazynowania i transportu lakieru. Przegrzany lub zmarznięty lakier nie nadaje się do użycia.

informacje 4

informacje 5